Internetové aukce zemědělských pozemků

Jste zemědělec nebo investor? Zajímají Vás nabídky prodeje zemědělských pozemků. Naše společnost Česká půda s.r.o. provozuje internetové aukce specializované na prodej orné půdy a ostatních zemědělských pozemků. Zaregistrujte se a buďte vždy informováni o probíhajících aukcích ve Vašem okolí.

Sledovat aukce

Jak dražit?

Snažili jsme se náš dražební portál zemědělské půdy vyvinout tak, aby byl pro uživatele co nejjednodušší a jeho ovládání bylo intuitivní. Tento článek je základním průvodcem průběhu celé aukce.

Nejdřív je potřeba se zaregistrovat. K registraci můžete využít tlačítko v horním menu, kdekoliv na našich stránkách nebo přímo prokliknutím z konkrétní aukce. V registraci je nutné vyplnit všechna povinná pole pravdivě. Vaše data slouží pouze k účelům účasti na internetové aukci a zasílání informací o plánovaných aukcích. Zásady zpracování osobních údajů naleznete zde. Registrací také vyslovujete souhlas s našimi obchodními podmínkami. Vaše registrace podléhá našemu schválení a telefonickému ověření. O schválení registrace Vás informujeme e-mailem.

Do konkrétní aukce se zapojíte podáním prvního příhozu. V kolonce Nabídnout cenu zadáte částku Vaší nabídky a stisknutím tlačítka Přihodit umístíte příhoz. Od této chvíle jste účastníkem aukce a kterýkoliv další registrovaný zájemce Vás může přehodit. Doporučujeme první příhoz umístit co nejdříve, abyste byli v aukci registrováni a dostávali notifikace o příhozech ostatních účastníků.

Během 2 dnů se začínají přihlašovat účastníci a registrují se do aukce podáním prvního příhozu. Aukce obvykle probíhá 14 dní. Nejvyšší aktivita účastníků je zpravidla v posledních 30 minutách aukce.

Na stránce aukce máte přehled o všech základních parametrech aukce. Můžete sledovat aktuální cenu včetně přepočtu jednotkové ceny za m2. Vidíte počet účastníků aukce, počet jednotlivých příhozů a jejich přesnou historii. Jednotliví účastníci jsou označení anonymním osmimístným kódem, který je unikátní pro každého účastníka v konkrétní aukci. Permanentně je obnovován čas zbývající do konce aukce. Pokud někdo z účastníků aukce podá příhoz, jste o tom na stránce okamžitě informováni.

Naše aukce probíhají jako jednokolové. To znamená, že podat příhoz můžete kdykoliv mezi zahájením a ukončením aukce. Aukce zpravidla trvá 14 dní. Pokud máte ve svém profilu (registračním formuláři) nastaveno zasílání notifikací o Vaší pozici v aukcích, přijde Vám při každém příhozu notifikace e-mailem. Není tedy nutné aukci neustále on-line sledovat.

Největší frekvence příhozů bývá zpravidla v poslední půlhodině, kdy je většina účastníků přítomna on-line. Pokud některý z nich přihodí v poslední minutě, aukce se prodlužuje o další minutu a toto se opakuje při každém dalším příhozu. Máte tedy vždy dostatek času zvážit, zda jste ochotni zvýšit svoji nabídku.

Minimální příhoz – naše aukce mají nastavenou výši minimálního příhozu, která se odvíjí od aktuální ceny. Základní minimální výše příhozu je 5.000,- Kč. Nad částku 200.000,- Kč je to 10.000,- Kč, nad částku 300.000,- Kč je to 15.000,- Kč, atd. Při zvýšení aktuální ceny o 100.000,- Kč se vždy výše minimálního příhozu zvýší o 5.000,- Kč, tak že činí 5% z dosažené aktuální ceny, zaokrouhleno na celé desítky tisíc korun dolů. V políčku pro příhoz se nabízená částka aktualizuje na minimální možný příhoz v případě vlastního podání. Pokud však přihodí jiný účastník aukce, musíte si příhoz sami aktualizovat. Pokud zadáte částku, která je nižší než minimální příhoz, Vaše nabídka není akceptována a jste na tuto skutečnost upozorněni.

Nastavení limitu – Aukce se můžete účastnit buď aktivně podáváním jednotlivých příhozů, nebo si nastavit výši limitu. Pokud si tento limit nastavíte, jsou Vaše příhozy do aukce umisťovány automaticky až do výše tohoto limitu. Tzn. pokud Vás někdo z ostatních účastníků přehodí, portál automaticky zadá Váš příhoz (aktuální cena + výše minimálního příhozu). Nemusíte tedy aukci sledovat on-line dokud není dosažena cena odpovídající výši Vašeho limitu. O nastavení limitu víte pouze Vy, ostatní účastníci aukce to nevidí.

Limitní cena – Prodávající si může pro konkrétní aukci nastavit limitní cenu. Tato cena není totožná s vyvolávací cenou a není zveřejňována. V případě, že v aukci není dosaženo limitní ceny, není prodávající povinen s vítězem aukce uzavřít kupní smlouvu. To, že se jedná o aukci s limitní cenou, je u konkrétní aukce vždy výslovně uvedeno.

Ukončení aukce – Aukce je ukončena vypršením termínu aukce, případně jednu minutu po podání posledního příhozu. Vítězem aukce se stává účastník, který podal nejvyšší nabídku. Vítězi aukce je ihned po jejím ukončení odeslán e-mail s informací o dalším postupu. Vítěze pak osobně kontaktujeme a dohodneme s ním postup uzavření smluv. Vítěz aukce je povinen v souladu s obchodními podmínkami uzavřít s prodávajícím kupní smlouvu a smlouvu o advokátní úschově v souladu s obchodními podmínkami. V případě nedodržení smluvních podmínek a tím zmaření aukce, bude dle všeobecných obchodních podmínek, přistoupeno k vymáhání náhrady škody, které umožňuje právní řád. Vítězná cena je pro kupujícího vždy konečná a již obsahuje veškeré poplatky.

Podpisy smluv, zápis vkladu do katastru nemovitostí – Ihned po skončení aukce informujeme vítěze i prodávajícího. Od vítěze potřebujeme sdělit doplnění kontaktních údajů a čísla bankovního účtu do záhlaví smluv. Připravíme finální návrhy smluv a po jejich odsouhlasení oběma stranami je rozešleme k podpisům. Jakmile jsou smlouvy podepsány, je kupující vyzván ke složení peněz do advokátní úschovy. Po jejich složení podáme návrh na vklad do katastru nemovitostí. Po uplynutí 20 denní lhůty a po zapsání vkladu jsou prodávajícímu vyplaceny peníze z advokátní úschovy.

Nastavení hlídacího psa – v rámci registrace si každý dražitel může nastavit hlídání aukcí ve zvoleném regionu. Výběr lokality může být nastaven na celou Českou republiku, vybraný kraj, okres, nebo konkrétní katastrální území. Hlídacích psů si každý může nastavit libovolný počet. V případě, že je zahájena aukce ve vybraném regionu, je na to dražitel vždy upozorněn e-mailem s odkazem na konkrétní aukci. Nastavením hlídacího psa se dražitel k ničemu nezavazuje, pokud v aukci neučiní příhoz.

Aktuální aukce

V tuto chvíli neprobíhají žádné aukce

Úspěšně jsme prodali již přes 1000 ha zemědělských pozemků

Úspěšné aukce

Řekli o nás

 • ”Byl jsem s vaším solidním jednáním velmi spokojen a budu vás doporučovat.”

  Jiří S.

 • "Moc bych chtěl poděkovat za profesionální služby společnosti ČESKÁ PŮDA. Byl jsem velmi mile překvapen jednáním a s jakou péčí vše proběhlo. Určitě bych se v budoucnu rád na Vás znovu obrátil."

  Michal H.

 • ”Chtěl bych Vám tímto poděkovat za spolupráci. Se službami České půdy jsem rozhodně byl spokojený, celý proces zprostředkování prodeje hodnotím pozitivně a Vaše služby vnímám jako zcela profesionální, určitě nebudu mít problém Českou půdu doporučit dále."

  Roman K.

 • ”Výsledek aukce mi nejenom udělal velkou radost, ale úplně mi vyrazil dech! Nepočítala jsem s takovým výsledkem. Děláte pro lidi velmi záslužnou práci. Děkuji!!!”

  Jana K.
 • "Moc děkuji za spolupráci dřívější i tuto."

  Kateřina M.
 • “Vše proběhlo v naprostém pořádku. V případě nejasností nám byli lidé z České půdy plně k dispozici. Chtěli bychom proto moc poděkovat a popřát mnoho úspěchů v další činnosti.”

  Ludmila Tenková
 • "Chci Vám poděkovat za dobrou práci při prodeji polí. Děkuji za profesionální přístup."

  Jaroslav K.
 • "Velmi děkuji za Váš profesionální přístup. Velmi si toho vážím."

  Petr B.
 • “Jako majitel půdy jsem obdržel spoustu dopisů s nabídkou odkupu. Výsledná cena po aukci přes Českou půdu byla o 50% vyšší než nejlepší z těchto nabídek. Vřele doporučuji.“

  Michal Kohn
 • "Děkuji za perfektní poskytnutí služeb při prodeji pozemků, velice dobře se mi s Vámi komunikovalo a vše dospělo do zdárného konce. Pokud v budoucnu bude někdo ze známých chtít prodávat pozemky, ráda Vás doporučím." 

  Gabriela O.
 • “Chtěl bych tímto poděkovat Mgr. Grznárové a lidem z České půdy za perfektní podporu, komunikaci a profesionalitu. Kupujícímu přeji hodně štěstí s jeho investicí. Vážení, bylo mi ctí s vámi spolupracovat...“

  Jaroslav Uher
 • "Děkuji Vám za spolupráci, vše proběhlo dle našich představ."

  Radek P.
 • “Internetových aukcí České půdy využíváme hlavně proto, abychom si "otestovali" aktuální cenu půdy v daném regionu. Zejména tam, kde plánujeme nově investovat a potřebujeme zjistit reálnou cenu. Jsme mimořádně spokojeni se servisem ze strany České půdy.“

  Miloš Homolka
 • "S Vašimi službami jsme byli plně spokojeni. Vše proběhlo hladce a rychle. Také Vám tímto děkuji za spolupráci a přeji hodně spokojených klientů."

  Jana H.
 • "Děkuju za perfektní spolupráci, všude Vás budu chválit a případně doporučovat. Mějte se krásně a celé firmě a samozřejmě i Vám ať se daří!"

  René K.

Kontakt

Česká půda s.r.o.

Milady Horákové 13, 3. NP, 602 00 Brno
IČ: 05231311

 

info@ceska-puda.cz
+420 605 366 627